top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr

Okna - moja mała obsesja.

Cześć, dzisiaj chciałem napisać mały poradnik, który powinien przydać się osobom początkującym a może też skorzysta z niego ktoś fotografujący już troszkę dłużej. Zacznę może od tego że fotografia to moja obsesja, która dzieli się na wiele małych obsesji. Jedną z nich na bank są okna.Uwielbiam okna, w fotografii można wykorzystać je na wiele fascynujących sposobów:


  • światło które wpada do naszych mieszkań przez te magiczne otwory naszych mieszkań o wschodzi i zachodzie słońca tworzy niesamowite bajkowe obrazy. Czasami jest go bardzo mało, czasami maluje jakiś kształt na ścianie, odbija się od luster kryształów ... poszukajcie go

  • okna tworzą piękne ramy w których możemy umieszczać postacie, daje to mojej wyobraźni niesamowite pole do popisu, uwielbiam eksperymentować z kształtem i światłem

  • światło przechodzi przez rozmaite przedmioty, nabiera kształtu, zyskuje fakturę i kolor. Dzięki tej wiedzy możemy eksperymentować z jego formą.

  • otulające miękkie światło w pochmurny dzień tuż przy ramach okna, dzięki niemu możemy pięknie malować kontury postaci i rzeczy znajdujących się w pobliżu. w tym wszystkim ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Wszystko zaczyna się od obserwacji otoczenia, jak zachowuje się światło o danej porze dnia pod, jakim kątem wpada, jaki daje efekt przechodząc przez daną materię, jak można je odbić. Uczcie się światła, eksperymentujcie dotykajcie, bawcie się tym i rozwijajcie. Bądźcie ciekawi świata, który Was otacza.


Wszystkie zdjęcia są wykonane w naszym mieszkaniu w ciągu ostatnich kilku tygodni o różnych porach dnia. Dodatkowo tworzymy i testujemy ostatnio kilka nowych presetów.


174 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page