19023.jpg
-   T Y D Z I E Ń   4   -
W a t c h i n g   t h e   M o o n

Cześć, opiszę dziś pokrótce na czym miało polegać zadanie, natomiast tekst właściwy i podsumowanie ćwiczenia znajdzie się pod zdjęciami. Przeczytajcie je koniecznie, ja byłem w ogromnym szoku. 

KIM ABELES
Watching the moon

Fotografuj księżyc każdej nocy o określonej porze, gdziekolwiek na świecie w tym czasie się znajdujesz. Notuj lokalizacje i wszystkie okoliczności. Na koniec zbierz zdjęcia, notatki i przeanalizuj.

Moim jedynym założeniem było fotografowanie o godzinie 18:30. Zdjęcia miały delikatnie poprawianą jasność i kontrast. Zapraszam:


 


 

Bez nazwy 1.jpg


Dzień 1

12.02.2019 godzina 18:30
fotografia wykonana z okna naszego domu w Świdnicy

moon_001.jpg


Dzień 2

13.02.2019 godzina 18:30
fotografia wykonana z okna domu mojej Mamy w Jaworze

moon_002.jpg


Dzień 3

14.02.2019 godzina 18:40
fotografia wykonana z okna naszego domu w Świdnicy

moon_003.jpg


Dzień 4

15.02.2019 godzina 18:30
fotografia wykonana z ulicy w okolicach naszego domu w Świdnicy

moon_004.jpg


Dzień 5

16.02.2019 godzina 16:52
fotografia wykonana z ulicy w okolicach naszego domu w Świdnicy

moon_005.jpg


Dzień 6

17.02.2019 godzina 18:30
fotografia wykonana z okna Hotelu "Turówka" w Wieliczce

moon_006.jpg


Dzień 7

18-19.02.2019 godzina 6:00
fotografia wykonana z okna naszego domu w Świdnicy

moon_007.jpg


Dzień 8

19.02.2019 godzina 20:00
fotografia wykonana z ulicy w okolicach naszego domu w Świdnicy

moon_008.jpg


Dzień 9

20.02.2019 godzina 20:27
fotografia wykonana z ulicy w okolicach naszego domu w Świdnicy

moon_009.jpg

Do tego podsumowania podszedłem w całkiem inny sposób niż to było planowane. Gdy zobaczyłem całość na stole razem z opisami, podsumowanie tego zadania samo pojawiło się w mojej głowie, nie musiałem siedzieć i analizować ... zacząłem pisać ... było o mnie ... o mojej drodze w fotografii ...

 

PODSUMOWANIE:

DZIEŃ 1 - ekscytacja nowym zadaniem ( ekscytacja pierwszym dniem świadomego fotografowania )

DZIEŃ 2 - brak widocznych efektów ( są takie momenty, że nie widać efektów tego co robimy i zastanawiamy się jaki jest                     sensrobić to dalej ... )

DZIEŃ 3 - kolejny dzień bez efektów ( ... trzeba przestać rozmyślać nad efektami a czerpać radość z tego co się tworzy,                       trzeba pracować nad sobą bez przerwy, niewolno rezygnować z marzeń )

DZIEŃ 4 - radość z powrotu księżyca ( efekt wytrwałości i pracy nad sobą )

DZIEŃ 5 - chęć pokazania czegoś więcej z otoczenia ( w pewnym momencie naszej drogi docieramy do tego, że chcemy                       pokazać coś więcej, coś innego, rozwijamy się )

DZIEŃ 6 - odbicie księżyca w szybkie ( budzi się w nas kreatywność, pojawia się chęć pokazana obiektu w zupełnie inny                       sposób, zaczynamy eksperymentować )

DZIEŃ 7 - księżyc poranny  ( ponowna ekscytacja prostotą i obiektem )

DZIEŃ 8 - pochmurne dni ( tym razem, używamy już naszej wiedzy, ciężko przepracowanych dni i kreatywności ...

DZIEŃ 9 - pochmurne dni ( ... nie zawsze jest idealnie, prawie nigdy nie jest tak jak mamy to w głowie, lecz to co za nami,                     pozwala nam być, tworzyć, odkrywać, ekscytować się i nigdy się nie poddawać, nawet w te gorsze dni )

 

Tak właśnie wyglądała moja droga w fotografii, na samym początku ekscytujemy się formą, samym wykonaniem zdjęcia, obiektem. Później następuje stagnacja i praca nad sobą, mimo iż nie mamy efektów bierzemy aparat i idziemy robić zdjęcia, to kształtuje naszą fotografię. Później następuje radość z ponownego pojawienia się efektów. Zaczyna się chęć pokazania czegoś więcej, otoczenia w jakim znajduje się obiekt ... budzi się kreatywność, chęć pokazania czegoś oczywistego zupełnie inaczej. W końcu wracamy do swoich korzeni przeżywając fascynacje prostą formą. Gdy nastają kolejne trudne dni, już wiemy że najlepszym lekiem jest wyjść i fotografować i mamy do tego narzędzia, wiemy, że można pokazać coś więcej, coś innego, wiemy też, że możemy pracować nad/z kreatywnością.

Nie spodziewałem się takich odkryć w tym zadaniu ... wiele by tu można jeszcze pisać, ale czy trzeba ?

Dziękuje że tu jesteście, oglądacie, czytacie, piszecie wiadomości, dziękuje za Waszą dobroć. Świat jest niesamowity bierzcie aparaty i idźcie fotografować.