top of page
- OUR NOT IDEAL SMALL WORLDS -
 
- PORADNIK -
 

Cześć, jest to poradnik który pomoże wspólnie stworzyć nam jeszcze piękniejsze zdjęcia oraz ustalić dobry plan działania przed Waszym ślubem. Jest on tylko wskazówką, my natomiast będziemy Was chętnie wspierać we wszystkich Waszych szalonych pomysłach.

PRZYGOTOWANIA
 

Przygotowania to jedne z najpiękniejszych momentów dnia ślubu, poniżej kilka propozycji które pomogą nam przy fotografowaniu.

OCZYSZCZENIE PRZESTRZENI: Te piękne, emocjonalne, poranne momenty mogą wyjść mniej pięknie jeśli na wierzchu będą leżały sportowe torby, reklamówki, sterty butów czy opakowania po fast-foodach. Pamiętajcie, to bardzo ważne by przygotować jak najbardziej czystą przestrzeń przed naszym przybyciem.

ŚWIATŁO: Pierwszą rzeczą którą robimy gdy przybywamy na miejsce przygotowań, to wyłączamy wszystkie światła i telewizory w przestrzeni w  której będziecie się przygotowywać, ponieważ zależy nam, aby pracować w jak najbardziej czystym świetle, by Wasze zdjęcia były jak najlepsze.

ESTETYKA POMIESZCZENIA: Jeśli chodzi o pomieszczenie w którym będziecie się przygotowywać, ważne by było przestrzenne i wpadało do niego dużo naturalnego światła z zewnątrz, białe, szare, drewniane ściany były by idealne, pięknie wygląda również cegła. Jeśli nie macie pomieszczenia  które dobrze sprawdziło  by się w tej roli warto rozważyć wynajęcie apartamentu / bądź przykładowo pokoju w stylu loft. Świetnym pomysłem jest także przygotowanie się na dworze w pięknym naturalnym świetle.

WSPÓLNE PRZYGOTOWANIA: Warto rozważyć również opcje wspólnych przygotowań, świetnie się przy tym będziecie bawić, ciesząc wspólnie tym wszystkim co czeka na Was tego dnia, z chęcią też przyjedziemy wcześniej by zrobić Wam piękną poranną sesję. Wyobraźcie to sobie, tylko Wy dwoje w pięknym miejscu i radość z tego co przed Wami.

 

CZAS: 90 minut

FIRST LOOK

Ten piękny moment daje Wam szanse zobaczyć się pierwszy raz na osobności w bardzo intymnej atmosferze tuż przed ceremonią. Będziecie mogli zapomnieć o stresie w jakimś cichym pięknym miejscu, bądź na łonie natury, pozwoli Wam to również być bardziej zrelaksowanym przed samą ceremonią.

BĘDZIECIE MIEĆ PIĘKNIEJSZE ZDJĘCIA: Intymna atmosfera sprzyja pojawianiu się bardziej emocjonalnych momentów, gdy Pan młody widzi pierwszy raz swą przyszłą żonę.

PRYWATNOŚĆ: Bardzo zachęcamy by First Look był kompletnie prywatnym doświadczeniem, tylko Wy i my jako Wasi fotografowie. Wszyscy Świadkowie, rodzice i najbliżsi powinni zostać w domu. Proponujemy by a chwila była tak prywatna  jak tylko to możliwe.

 

CZAS: 20 minut

ZDJĘCIA GRUPOWE

CZAS:Bardzo zachęcamy do wykonania zdjęć grupowych tuż po obiedzie, jeszcze przed pierwszym tańcem, nim zabawa rozpocznie się na całego. Proponujemy rozpisać sobie gości na maksymalnie 10 grup. Wiemy, że czasem może okazać się to trudne, zachęcamy wtedy do ograniczenia się do najbliższych i najważniejszych dla Was osób. Z doświadczenia wiemy jak często męczące dla par bywają zdjęcia grupowe i jak dużo czasu potrafią zajmować.

MIEJSCE: Miejsce do zdjęć grupowych powinno być jak najbardziej proste i pozbawione zbędnych przedmiotów, z przyjemnym i łagodnym światłem, świetnym tłem na przykład będzie szpaler drzew, bądź las

 

CZAS: 30 minut

CEREMONIA

To najważniejszy moment dnia Waszego ślubu. Zachęcamy by zadbać o piękne wymarzone przez Was miejsce dla tego wydarzenia.

FOTOGRAFOWANIE: Poproście w  miarę możliwości wszystkich gości oraz usługodawców

(dekoratorów, właścicieli lokalu, itd.) by podczas ceremonii schowali swoje kamery, telefony, aparaty i nie fotografowali, ponieważ może się zdarzyć, że uniemożliwią nam wykonanie niektórych zdjęć. Świetnym sposobem na przekazanie takiej informacji jest postawienie ładnej tablicy z taką prośbą i informacją że wykonujemy dla Was zdjęcia i wszyscy goście będą je mogli później otrzymać. Z chęcią też udostępniamy zdjęcia innym usługodawcom.


SESJA ZDJĘCIOWA W DNIU ŚLUBU

CZAS: Najlepszym czasem ze względu na światło będzie zachód słońca, światło jest wtedy bardzo miękkie, przyjemne i ciepłe w barwie.

TYLKO WY: Bardzo ważne byście byli na tych zdjęciach z nami tylko Wy i Wasze uczucia, bez rodziców, świadków oraz rodziny, jest to kolejny czas dla Was, byście złapali oddech, popatrzyli sobie głęboko w oczy, pocieszyli się sobą. Sesja zdjęciowa to wspaniały moment, którego efektem są nie tylko wspaniałe zdjęcia. Wyzwalają się wtedy emocje, które mamy nadzieje będziecie wspominać jeszcze długo po ślubie.  Każda dodatkowa osoba będzie Was rozpraszała.

CZAS: 30 – 60 minut

bottom of page